Figurujemy
BLOG
EDYCJE
FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY
FacebookYouTube
O nas

O idei...

 

Magda Dolska jedna z inicjatorek rozwoju hobbystycznego łyżwiarstwa figurowego w Toruniu chciała umożliwić jazdę na łyżwach na zbliżonych warunach jakie posiadają zawodnicy trenujący tą dyscyplinę sportu. W ten sposób powstał pomysł sześciodniowych intensywnych obozów łyżwiarskich - Rekreacyjnego Obozu Łyżwiarskiego w Toruniu. Wraz z organizacją kolejnych obozów okazało się, że nazwa nie odzwierciedla właściwie tego wydarzenia, dlatego zmieniono nazwę na FigurujeMy - Obozy Łyżwiarskie.

Pomysł ten początkowo był realizowany wraz z Natalią Rutkowską, od września 2011 zastąpiła ją Małgorzata Bogukalec. 

Zajęcia  zostały zaplanowane z myślą o pełnoletnich amatorach tej dyscypliny. Wszak powszechnie wiadomo, że inaczej uczy się jeździć dzieci, a inaczej dorosłych. 
 
A co robimy jak nie trenujemy wspólnie? Kontaktujemy sie aby na bieżaco doradzać naszym podopiecznym w sprawach ściśle związanych z łyżwiarstwem figurowym ale również udzielamy wyjaśnień na temat regulaminów ISU oraz regulaminów zawodów. Wspieramy lub tworzymy choreografie, które później są prezentowane w czasie zawodów np. w Łodzi czy Warszawie. Trzymamy mocno kciuki i stoimi przy bandzie w czasie programu w trakcie zawodów. Dzięki Facebook możemy na bieżaco wymieniać się filmikami z treningów oraz innymi odnalezionymi w tzw. sieci. (nie tylko poprzez oficjalny Funpage FigurujeMy)

 

Naszym celem jest:

  • Podnoszenie umiejętności łyżwiarskich oraz sprawności fizycznej.
  • Integracja amatorskiego środowiska łyżwiarskiego.
  • Wymiana doświadczeń.
  • Zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju własnych umiejetności łyżwiarskich
  • Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku w trakcie urlopu.

 

Inicjatywa okazała się sukcesem i nieprzerwalnie spotykamy się dwa razy w roku (wczesną jesienią oraz późną zimą) aby wspólnie pofigurować.

 

 

Notki biograficzne:

 

Magdalena Dolska
Przez 9 lat startowałam w zawodach krajowych oraz międzynarodowych w kategorii solistek reprezentując klub Start-Wisła Toruń. 

W swojej karierze występowałam również w grupie synchronicznej Amber Dance oraz parach sportowych wraz z Szymonem Rosińskim. Udział w zawodach zakończyłam w wieku juniorskim.

Od 2007 lat pracuje w MKS Axel Toruń, w którym prowadzę zajęcia w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych. Na co dzień współpracuje przy szkoleniu młodych zawodników klubu w ramach Axel Akademia Łyżwiarska wraz z Dorotą i Mariuszem Siudek.

 

Jestem pomysłodawczynią i założycielką Rekreacyjnych Obozów Łyżwiarskich w Toruniu. Obecnie kontynuuję tą inicjatywę pod nową nazwą FigurujeMy - Obóz Łyżwiarski. 

Wierzę, że tylko specjalizacja i skupienie się na indywidualnych potrzebach moich podopiecznych mam szansę pomóc w osiągnięciu sukcesu i spełnieniu łyżwiarskich marzeń moich zawodników.

 

 

Uprawnienia i szkolenia:
- Instruktor Łyżwiarstwa Figurowego
- Szkolenie z Regulaminów na Specjalistę Technicznego, organizowane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego - Gdańsk 2010
- Międzynarodowe Seminarium Łyżwiarskie - Berlin 2014 (organizowane przez ISU)

- Międzynarodowe Seminarium Łyżwiarskie - Toruń 2015 (organizowane przez ISU)

- Międzynarodowe Seminarium Łyżwiarskie - Berlin 2016 (organizowane przez ISU - Międzynarodową Unia Łyżwiarska)

 


 

Małgorzata Bogukalec

Byłam zawodniczką toruńskiego klubu „Pomorzanin”, gdzie trenowałam wspólnie miedzy innymi z Teresą Weyną i Piotrem Bojańczykiem, a potem klubu SKS „Start – Wisła”.

 

W czasie studiów pracowałam jako instruktor w klubie „Stoczniowiec” w Gdańsku, a po studiach, już jako trener II klasy w toruńskim klubie SKS „Start – Wisła”. Zajmowałam się solistami i parami sportowymi oraz prowadziłam klasy sportowe.

 
Przez 2 lata pracowałam również na kontrakcie w Szwecji. Prowadzenie zajęć i treningów łyżwiarstwa figurowego jest moim ulubionym zajęciem.

Od 2011 roku współprowadzę zajęcia w czasie FigurujeMy - Obóz Łyżwiarski.

 

 

Uprawnienia:

- Mgr wychowania fizycznego - specjalność: nauczyciel wychowania fizycznegoTrener II klasy łyżwiarstwa figurowe

 

Home / O nas / Oferta / Galeria / Aktualności / Kontakt / Blog / Edycja X / Formularz zgłoszeniowy / Polityka prywatności / Mapa strony
© Copyright FigurujeMY.pl 2014 projekt i realizacja: design R