Figurujemy
BLOG
EDYCJE
FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY
FacebookYouTube
Edycja VII
19 lipca 2014
Figurujemy w Toruniu 16 - 22 luty 2014

Już po raz siódmy zebraliśmy się w Toruniu, aby rozwijać pasję łyżwiarską.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze zajęcia  rozpoczęliśmy od zajęć ogólnorozwojowych. W ich trakcie przekonaliśmy się, że nie jest łatwo skupiać jednocześnie uwagę na sobie oraz innych osobach z otoczenia. Ponadto pozornie łatwe ćwiczenia wymagały znacznie więcej uwagi niż się pierwotnie wydawało. Trud się jednak opłacił na koniec zajęć przygotowaliśmy arcyciekawe konstrukcje składające się z  zaledwie 3 nóg i pary rąk. Ponadto nie tylko sprawnością ruchową w dniu dzisiejszym musieli się wykazać Uczestnicy, ale również rozwiązać test z wiedzy na temat łyżwiarstwa.

Tempo kolejnych dni figurowania nie uległo zmianie. W czasie zajęć na sali wykonywaliśmy imitację łyżwiarskich pozycji podstawowych, piruetów oraz skokow. Nie zabrakło również ulubionych ćwiczeń na koordynację oraz ćwiczeń rozciągających na zmęczone parte mięśni.
 
 
 
W czasie zajęć na lodzie skupiliśmy się na dokładnym przeanalizowaniu każdego fragmentu wykonywanych elementów. Ćwiczeniom przygotowawczym do piruetów, poszczególnych skoków czy kroków nie było końca. Jednak dzięki wytrwałości i dokładnemu ich wykonaniu zaprocentowało to wykonaniem prawidłowo technicznie poj. skoków tj. salchof, flip, toeloop, loop, lutz oraz Axel oraz piretów stanego (wraz z trudnymi pozycjami), siadanego oraz wagi. 
 
Uzupelnieniem zajęć były spotkania po południowe, w czasie których omawialiśmy zagadnienia podejmowane w czasie zajęc na sali oraz lodowisku
 
 
 
 
 
powrót
Home / O nas / Oferta / Galeria / Aktualności / Kontakt / Blog / Edycja X / Formularz zgłoszeniowy / Polityka prywatności / Mapa strony
© Copyright FigurujeMY.pl 2014 projekt i realizacja: design R