Figurujemy
BLOG
EDYCJE
FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY
FacebookYouTube
Edycja VI
19 lipca 2014
Figurujemy w Toruniu 15 - 20 września

Dziennik obozowy – 16.09

W czasie wrześniowego obozu rozpoczęliśmy treningi od poszerzania wiedzy na temat: jazdy z wykorzystaniem całej tafli (jak ją zapełnić), jazdy na krawędziach, właściwej postawy łyżwiarskiej oraz umiejętności „położenia na krawędzi”.

Zajęcia na Sali prócz tradycyjnego rozciągania oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych skupiliśmy się na poprawie odskoku oraz wzmocnieniu partii mięśni niezbędnych do swobodnego poruszania się po lodowisku. Ponadto uczyliśmy się "oszukiwać" własny zmysł równowagi - kręcąc szybkie piruety.

Oczywiście tradycynie nie zabrakło uśmiechu, burzy mózgów oraz „starych prawd” odkrywanych na nowo. 

 

Dziennik obozowy – 17.09

Wtorkowe zajęcia rozpoczęliśmy treningiem na Sali. Poranna gimnastyka wspomogła zmęczone partie mięśni i przygotowała nasze ciała do wzmożonego wysiłku. Ponownie dopracowywaliśmy właściwą technikę odskoku. Dzięki nagraniom zajęć z dnia poprzedniego oraz wspólnej analizie własnych błędów udało się wyeliminować znaczną ich część.

W czasie zajęć na lodowisku skupiliśmy się na poznaniu oraz zastosowaniu w praktyce różnych technik wykonywania łuków, półłuków, trójek, cross-ów. Zdobyte umiejętności wykorzystaliśmy przy wykonywaniu pojedynczego salchofa oraz próbach podwójnego, a także kręcąc piruety.

 

Dziennik obozowy – 18.09

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wspólną rozgrzewką na Sali. W czasie tych zajęć rozwijaliśmy zmysł równowagi.  Rozwialiśmy wątpliwości nt. różnych nazw elementów i tak  Arabeska – Jaskółka - Waga to nie to samo.

 

Na lodzie kontynuowaliśmy „poznawanie” całej tafli. Mohawk, trójka, swing, najlepiej wychodzą gdy łączymy je w ciekawe sekwencje. Po takim wprowadzeniu bez trudu udało się wykonać spirale zarówno prostej jak i po łuku. Szczególnie, że każdy fragment ciała „ma swoje miejsce” w tym elemencie.

 

Ponownie wróciliśmy na salę co prawda lekko zmęczeni ale nie przeszkodziło to w omówieniu teorii środka ciężkości w piruecie, a także wykonania imitacji skoków Loop (Ritbergera) oraz Flipa. 

 

Po tak pouczającym poranku wystarczyły 2 h na lodzie aby opanować do perfekcji kroki „Ritbergerowe” oraz skoki: trójka skakana, Axel (dla wybranych) Salchof, Flip i Ritberger oraz piruet stany.

 

Dziennik obozowy 19.09

W czasie porannych zajęć na Sali skupiliśmy się na zwalczeniu zakwasów.

Zajęcia na lodzie poświęciliśmy na doskonalenie naszego stylu poruszania się po tafli. Za to „na warsztat” zostały wzięte trójki podwójne (po ósemce oraz po łuku) trójki wielokrotne, oraz piruety.

 

Po zajęciach na lodzie powróciliśmy na salę aby skorygować nasze sylwetki niezbędne do swobodnego poruszania się po lodzie. W dalszej części zajęć skupiliśmy się na ćwiczeniach na kontrolowanie pracy mięśni, a także nad właściwym rozłożeniu balansu środka ciężkości.  

 

Dwie godziny zegarowe na lodzie poświęciliśmy na powtórkę ze skoków (Axel, Flip, Riberger) oraz wykonując piruety.

 

Dziennik obozowy – 20.09

Ostatni dzień figurowania niech pozostanie słodką tajemnicą uczestników obozu.

powrót
Home / O nas / Oferta / Galeria / Aktualności / Kontakt / Blog / Edycja X / Formularz zgłoszeniowy / Polityka prywatności / Mapa strony
© Copyright FigurujeMY.pl 2014 projekt i realizacja: design R